Přeskočit na obsah

O DJV studio

Náš příběh

V současné záplavě zboží se snažím o tvorbu krásných věcí tak, aby jich nebylo zbytečně mnoho a neztrácely tím na hodnotě.

Po několikaleté pracovní praxi v českém oděvním průmyslu, kdy jsem postupně ztrácela ideály o tom, co je a co není česká výroba zboží i materiálu, jsem dospěla k závěru, že jediná cesta, jak dojít k opravdu fair-trade oblečení, je ušít si ho sama, a zodpovědně si vybrat každý jednotlivý komponent dané věci.

Ekologie je pro nás důležitá

Látky jsou profesionálně, ale ekologicky tištěny technologií digitálního tisku. Připravujeme veškeré grafické podklady, navrhujeme vzory, kalibrujeme barvy a volíme pečlivě rozměry jednotlivých motivů. Potiskované materiály jsou vysoce kvalitní, některé s certifikátem bio (GOTS). Stejně tak barvy krásně drží a při správné péči zůstávají dlouho živé. 

Digitální tisk je výrazně ekologičtější než standartní techniky sublimačního nebo reaktivního tisku. Například při užití reaktivního tisku se při zpracování 50m látky zněčistí až 1200 litrů vody! Technologie digitálního tisku nepotřebuje žádnou vodu.

Veškeré potřebné chemické sloučeniny a barvy jsou založeny na Eko-tex 100 standardu.

Současné

Soustavně se zabýváme trendy, abychom se v nich orientovali a dokázali vycítit nadcházející oblíbená témata.

Ekologické

Volíme technologie a materiály, které nejméně zatěžují svou výrobou a užitím přírodu. Opakovaně se zamýšlíme nad mnoha aspekty a aktivně vyhledáváme nové možnosti.

Zábavné

Design – to je praktičnost a hra. Snažíme se přinášet radost.

Ludmila Linhartová

Designer a developer

Tomáš Linhart

Designer