Přeskočit na obsah

Materiály

White drapery hanging from a curtain rod

Bavlněné tkaniny

Univerzální, skvělé na šití pro začátečníky, příjemné na omak, dlouho vydrží a jsou přírodní.

Takové jsou naše bavlněné tkaniny. Máme několik gramáží, takže si můžete vybrat tu, kterou potřebujete. Kromě základního plátna nabízíme také bavlněný satén, který je charakteristický svým delikátním leskem a nenápadnou elegancí.

Veškeré naše bavlněné tkaniny mají certifikace Oeko Tex 100 nebo GOTS.

Lněné tkaniny

Len je králem přízí. Jeho vlastnosti jsou až zázračné. Užíváním se postupně zvyšuje jeho pevnost a zároveň se zjemňuje jeho omak. Lněné povlečení po babičce je proto právem považováno za poklad. A jestli chcete svým potomkům zanechat podobný poklad, je načase na něm začít pracovat!

Kromě 100% lnu v přírodní i bělené variantě nabízíme také směs lnu a viskózy, která je splývavější a vhodná na oblečení.

Blank white t-shirt, basic wear, fashion design

Bavlněné úplety

Bavlněný úplet je vhodný především na trička, legíny a tepláčky. Právě tyto kousky šatníku jsou nejčastěji vyráběné v asijských a indických továrnách v otřesných podmínkách. Pro mě je tohle hlavní důvod, proč si šít trička vlastní. Ohlídám si kvalitu materiálu a i když ušití trička není vždycky dokonalé, vím, že nevzniklo otrockou prací.

Bavlněné úplety máme opět v několika různých gramážích. Všechny jsou pružné, ale některé mají ve svém složení ještě přidanou lycru nebo elastan, aby byl materiál ještě poddanější a výrobek seděl i s malými střihovými kouzly opravdu perfektně. Šije se z něj jedna radost.

I naše úplety mají certifikace Oeko Tex a GOTS.

Bambusové úplety

Novinkou v naší nabídce jsou bambusové úplety.  Nabízíme gramáž vhodnou na trička, ale také bambusovou mikinovinou. Bambusová viskoza je velmi jemná a měkká a dobře odvádí vlhkost od těla. Je proto častou volbou i pro dětské oblečení.

Také bambusové materiály mají Oeko Tex 100 certifikát a jsou upletené v České republice nebo na Slovensku.

Bavlněné mikinoviny

Měkkoučké a hřejivé mikinové úplety mají vyšší gramáž než klasické úplety na trika. Speciální variantou je mikinovina s jemným kožíškem na rubové straně. V takovém materiálu vám určitě zima nebude.

Mikinové materiály mají certifikáty Oeko Tex 100 a většina z nich je vyrobená v Čechách nebo na Slovensku.

Speciální látky

Kromě všech výše uvedených materiálů nabízíme také speciální materiály jako je například extrémně pružná látka na legíny a plavky nebo dvojitá gáza ideální na šití pro miminka a maminka na horké letní dny.

Oeko-Tex 100 certifikace

Téměř všechny naše materiály a veškeré používané barvy mají certifikace Oeko-tex 100, jsou tedy bez obav použitelné i na výrobky pro děti do 3 let. Každý materiál má u sebe uvedenou poznámku, který standart splňuje.

GOTS certifikace

Některé naše materiály jsou také organické nebo bio. Ty potom mají také certifikát GOTS. U každého materiálu je vždy uvedeno, zda daný certifikát má.

Udržitelný způsob produkce

Nedržíme téměř žádný sklad, takže neřešíme, co budeme dělat s neprodejnými zbytky a nepřispíváme tak k velkému problému hromadění textilního odpadu. Navíc digitální tisk nespotřebovává téměř žádnou vodu (oproti všem ostatním známým průmyslovým způsobům tisku). Už teď navíc připravujeme převratnou novinku v materiálech, která posune udržitelnost výroby textilu zase o stupeň výš.

Ludmila Linhartová

Designer a developer

Tomáš Linhart

Designer